The Day

×
Blog

Blog

Prečo si zvoliť portrétové fotenie / natáčanie v iný deň ako v deň vašej svadby

Prečo si zvoliť portrétové fotenie / natáčanie v iný deň ako v deň vašej svadby

7. júla 2022

Aj vy premýšľate nad tým, či mať portrétové fotenie resp. natáčanie vo svadobný deň ? Nie ste sami. Táto dilema trápi nejeden pár. V tomto článku si preto zhrnieme hneď niekoľko výhod a nevýhod portrétoviek v daný svadobný deň a v iný, ako svadobný deň.

Potrétovky v deň svadby

Ak ste sa rozhodli pre portrétovky v daný svadobný deň, počítajte s tým, že ak chcete mať pestré a kreatívne fotky, musíte nechať fotografovi resp. kameramanovi časový priestor ideálne aspoň 1 – 2 hodiny. Mimo tohto času je potrebné počítať aj s časom na presun v prípade vzdialenej lokality. Na vybranej lokalite ZÁLEŽÍ ! Pekné prostredie vytvára netradičné fotografie aj zábery, nepodceňujte preto lokalitu. Pre vašu svadbu je dôležitý kameraman na svadbu a takisto aj svadobný fotograf. Pekná lokalita = náročnejší prístup. Vyhraďte si preto dostatok času na presun vo vašom harmonograme.

Máte 2 možnosti – Buď začnete fotenie pred obradom, alebo po. V prípade, že začnete po obrade, je potrebné počítať s tým, že nebudete mať toľko času na vaších hostí. Ak sa teda rozhodnete ísť fotiť po obrade, ideálne je to po prvom svadobnobnom resp. rodičovskom tanci.

Potrétovky v iný ako svadobný deň

Výhodou portrétoviek v iný deň je:

  • menej stresu a časového obmedzenia – cez svadobný deň musíte myslieť na to čo vás ešte čaká kdežto počas voľného kreatívneho dňa máte priestor hlavne sústrediť sa prevažne na seba
  • dostatok času cestovať za vybranou lokalitou nielen vrámci Slovenska ale aj za hranice, prípadne viacero lokalít
  • väčší priestor na kreativitu a zábavu
  • väčšie množstvo a pestrosť výsledných fotografií
  • uvoľnená atmosféra vie mnohokrát priniesť veľa zábavy a zážitkov

Pri portrétovkách v iný deň je však potrebné počítať s vyššími nákladmi ale výsledný efekt bude určite stáť za to.

Autor: Samuel G