The Day

×
Blog

Blog

5 unikátnych rád, ktoré spravia i z menšej svadby obrovský zážitok!

5 unikátnych rád, ktoré spravia i z menšej svadby obrovský zážitok!

31. marca 2020

Jednou z najlepších vecí na plánovaní svadby je, že si môžete utvoriť deň podľa vašich snov. Niektorí túžia po veľkej slávnosti s viac ako stovkou ľudí, iní dávajú prednosť intímnej svadbe v kruhu tých najbližších. Iba vy, vaša spriaznená duša, rodičia, súrodenci a zopár známych. Rozhodnutie usporiadať malú svadbu pre maximálne 20 až 30 hostí je v súčasnosti veľmi populárnym a obľúbeným riešením, ktoré so sebou prináša množstvo výhod. Ak ste si tiež zvolili túto alternatívu alebo sa s touto myšlienkou ešte len pohrávate, váš život uľahčí týchto 5 skvelých tipov, ako urobiť aj z malej svadby výnimočnú spomienku!

1. Zvoľte si jedinečné svadobné miesto

Samotná svadba je životným rozhodnutím dvoch ľudí stráviť spoločne zvyšok svojho života. Jej myšlienku je však vhodné znásobiť i výberom zaujímavého prostredia. To je ľahšie práve v prípade menšieho počtu pozvaných hostí, pretože nie ste takmer vôbec obmedzení priestorom. Kým jedni pre zorganizovanie malej svadby volia exotické destinácie ako je Havaj, ďalší snúbenci pátrajú po ešte geniálnejšej lokalite, kde by sa mala svadba konať. Čo tak miesto, na ktorom ste sa s partnerom prvýkrát stretli? Či už je to kaviareň, knižnica alebo múzeum, každé z týchto miest bude mať už navždy špeciálne puto vo vašich srdciach. Tak prečo to nevyužiť?

2. Najmite si hudobníka

Malá svadba v kruhu rodiny dáva možnosť viac komunikovať s hosťami. Má súkromnejší ráz a často sa v spoločnosti najbližších bavíte i za jedným stolom. DJ alebo hudobná kapela tak môžu byť pre vás zbytočným luxusom, ktorý bude komornú atmosféru skôr narúšať. Na druhej strane, ani umelo reprodukovaná hudba nemusí zanechať práve najlepší dojem. Ideálnym riešením pre program na malú svadbu pre 10 – 20 ľudí by tak mohlo byť najať si inštrumentálneho hudobníka, akým je napríklad pianista. Nielen že dokáže zahrať vaše obľúbené svadobné skladby, piesne na želanie alebo nenútenú muziku podľa aktuálnej preferencie svadobčanov, jemné tóny klavíra navyše vytvoria vznešené a nenápadné pozadie i počas konverzácie.

3. Personalizujte svadobné darčeky pre hostí

Máte iba hŕstku pozvaných, tak prečo im neukázať, ako veľa pre vás znamenajú? Všetkých zaiste poznáte natoľko dobre, že viete, čo by ich najviac potešilo. Originálna pozvánka vyrobená na mieru alebo darček, ktorý ich bude čakať na stole v podobe ich vlastného namaľovaného portrétu, prípadne portrétu hosťa s jeho partnerom. Ďalšou výhodou malej svadby je výber jedál, každému môžete urobiť radosť tým, čo mu najviac chutí. Možno sa nepoteší kuchár, no je to predsa vaša svadba a vy chcete dopriať hosťom nezabudnuteľný zážitok, ktorý s vami prišli osláviť. Je oveľa ľahšie venovať sa desiatke príbuzných než stovke ľudí, z ktorých polovicu vidíte po prvýkrát.

4. Nezabúdajte, je to svadba VÁŠHO života

Malá svadba pre 20 až 30 hostí nemusí vždy znamenať aj nízke náklady. Ak nie je vašim hlavným cieľom ušetriť, investujte hlavne do seba. Veď princeznou v bielom sa stávate len na jeden deň. Takmer každá žena sníva o dokonalých šatách, v ktorých príde k oltáru. Takisto obrúčka bude svietiť na vašej ruke už po celý život, keď neinvestovať do nej, tak do čoho iného? Pri malej svadbe sa tiež môžete dosýta vyblázniť aj na svadobných detailoch. Ľadové sochy, čokoládová fontána a pyramída zo šampanského sa pomaly stávajú svadobným klišé, skúste preto staviť napríklad na originálnu svadobnú tortu, ktorá vás vystihuje, založiť spomienkovú knihu, kde vám hostia zanechajú pár vrúcnych slov, alebo ak viete spievať, prekvapte ich vlastným speváckym číslom v sprievode klaviristu. To všetko bude mať väčší šmrnc pri romantickom osvetlení sviečok či malých žiaroviek a tematicky poňatej výzdobe.

5. Urobte si skupinové fotografie

Pri veľkých svadobných hostinách môžete na spoločnú fotografiu rovno zabudnúť. Švagor práve odbehol a bude na zábere chýbať, vašu sesternicu s jej manželom nevidno, pretože ich zakrýva svalnatý ujo vášho manžela a fotografovi sa vlastne celé osadenstvo do fotky ani nezmestí, nehovoriac o tom, že estetika kompozície je na zaplakanie. Tento problém však nemusíte riešiť, ak ide o malú svadbu pre 10 – 20 ľudí a máte dobrého fotografa. Spomienkovú fotku predsa raz uvidia i generácie po vás, dajte si preto na nej záležať.

Autor: admin